W ramach wyzwania #SzynkowarChallenge przygotowałam dla Was prostą szynkę drobiową, która okazała się świetnym wyborem dla osoby początkującej w tym temacie : ) Przyrządzenie domowej szynki jest co prawda prostsze niż myślałam, a poza dobrym szynkowarem potrzebujemy jeszcze tylko odrobinę cierpliwości. Szynka drobiowa wyszła bardzo delikatna, soczysta, idealna dla dzieci, sprawdzi się również dla osób na diecie : ) Domowe wędliny są naprawdę nie do przecenienia, zwłaszcza w porównianiu ze sklepowymi, które jak wiemy w większości pozostawiają sporo do życzenia, jeśli chodzi o ich skład. Polecam!!!
- 1 kg filetów z kurczaka
- 2 płaskie łyżeczki soli peklowej
- 2 ząbki czosnku
- 1/2 łyżeczki pieprzu
- 2 szczypty majeranku
- 100 ml wody
- 2 płaskie łyżeczki żelatyny
- 1 łyżeczka cukru pudru
Kurczaka pokroić w mniejsze kawałki, delikatnie rozbić. Dodać sól peklową i bardzo dokładnie wymieszać (około 5 minut). Przykryć folią spożywczą i schłodzić w lodówce przez 24 godziny. Po tym czasie dodać przeciśnięty przez praskę czosnek, pieprz, majeranek i wodę wymieszaną z żelatyną i cukrem pudrem. Dokładnie wymieszać, do czasu aż mięso wchłonie cały płyn. Woreczek włożyć do szynkowara, wypełnić go ciasno mięsem, starając się, aby było jak najmniej powietrza. Woreczek skręcić, zamknąć szynkowar. Przełożyć do lodówki na kolejne 24 godziny. Po tym czasie wodę w dużym garnku nagrzać do 80-85 C – w wodzie będą już pęcherzyki, ale najlepiej stale kontrolować temperaturę termometrem, przełożyć do niego szynkowar (woda powinna sięgać powyżej poziomu mięsa) i parzyć przez 2,5 godziny, cały czas pilnując temperatury. Po tym czasie przestudzić (można włożyć szynkowar do garnka z zimną wodą) i zimny szynkowar schłodzić w lodówce przez kolejne 12 godzin. Aby ułatwić sobie wyjęcie szynki, przed otwarciem można zanurzyć szynkowar na chwilę w ciepłej wodzie.
Smacznego!
„Jaka jest Twoja ulubiona potrawa z szynką ?”
Nagrodą jest zestaw zestaw do przyrządzenia domowej szynki, tj.:
– szynkowar Biowin 1,5 kg
– termometr
– 20 szt. worków do szynkowara
– specjalne przyprawy do peklowania
Konkurs trwa do 24.12.16r., a wyniki zostaną ogłoszone już w Boże Narodzenie : ) Powodzenia!
Kochani, serdecznie dziękuję Wam za liczny udział w konkursie. Wasze odpowiedzi utwierdzają mnie w przekonaniu, że dobra szynka potrafi odmienić oblicze każdego dania : ) Wybór jednej osoby pośród tylu wspaniałych propozycji był bardzo trudny, ale pozostając w świątecznym klimacie nagroda przyznana została Grażynie – za niezwykle oryginalną propozycję, która stanowi również błyskawiczną przekąskę.
Gratulujemy! : )
Fundatorem nagrody jest http://www.sklepogrodniczy.pl/, gdzie można również zakupić zestaw, z którego skorzystałam.
ale wygląda pysznie:)
Autor
Bardzo dziękuję 🙂
Mniam!!!! Moje ulubione danie z szynka to pizza 😊
Autor
Dziękuję 🙂
A niedawno oglądałam szynkowar i zaczęlam się zastanawiać nad jego kupnem 🙂 Pysznie wygląda taka domowa szyneczka 😋 Szynki królują w sałatkach, jedną z nich to sałatka idealna na Sylwestra. Serwuje się ją najlepiej w dużym wysokim przezroczystym naczyniu. Układa się warstwami składniki i na wierzchu przykrywa puchem majonezu. Mniam😋 Składniki to: starty żółty ser, starte jabłka, pokrojony na drobno por, jajka, ananas i oczywiście szynka w kosteczkę 🙂
A i co ważne po przełożeniu wielu warstw naprzemiennie, zalewamy wszystko zalewą ananasową, na to majonezik 😉
Autor
Pierwszy raz jadłam szynkę z szynkowara i ona już nawet pięknie pachnie szynką, o smaku nie wspomnę 😉 Super sprawa 🙂
U nas szynka wykorzystywana na różne sposoby. Znajduje miejsce w jednym z ulubionych dań czyli makaron ze szpinakiem, czosnek, śmietanowo-majonezowy sos z ziołami prowansalskimi 🙂 Plasterki szynki kroimy na mniejsze kawałki, podsmażamy na maśle razem z przepuszczonym przez praskę czosnkiem, dodajemy mrożony szpinak. Gdy całkowicie się rozmrozi dodajemy sos doprawiony solą i pieprzem. Do tego wkrzucamy makaron np. penne i posypujemy startym żółtym serem 😋
Bardzo lubię szynkę drobiową,
niestety ciągle kupuję gotową,
bo szynkowaru nie posiadam,
jego zakup cały czas odkładam,
bo wiecznie są inne wydatki
ale skończmy już te gadki…
Dania z szynką często jadam,
często dokładkę sobie nakładam.
Najlepszym jednak dla mnie przysmakiem,
jadłam go jak byłam jeszcze dzieciakiem
to chlebek na smalcu z szynką przypieczony
cebulką i czosnkiem troszkę opruszony.
Szynka na patelni szybko się rumieni,
nabiera pięknych brązowych odcieni.
Chrupki chlebek i gorąca szynka
– jak dla mnie najlepsza, szybka prażynka!
Wyglada przepysznie! Dla mnie szynka to obowiązkowo do kanapek 🙂 lubię jej wyrazisty smak i szkoda go marnować w sałatkach czy innych wymysłach …
Pysznie to wygląda! chętnie bym się uśmiechnęła po taki sprzęt, więc zostawiam przepis na mój ulubiony makaron smażony z szynką i ananasem 🙂
składniki:
200 g szynka konserwowa
300 g makaron jajeczny drobny
2 pomidory
4 szt ananasa z puszki (plastry)
1 łyżeczka starty świeży imbir
przyprawy sól pieprz i inne ulubione
cebula dymka
2 łyżki oleju
kolendra lub natka pietruszki
50 ml wody + sos sojowy
Pomidora pokrój w kostkę. Makaron gotuj około 3 minut.Na rozgrzanej patelni z olejem podsmaż jasną część dymki pokrojoną w plasterki. Kiedy cebula będzie miękka, dodaj starty imbir, pomidora, kawałki ananasa i szynki. Sos sojowy wymieszaj z 50 ml wody i wlej na patelnię. Dodaj makaron, posiekany szczypior i wszystko dokładnie wymieszaj. Podawaj w miseczce posypane posiekaną kolendrą. Jeśli lubisz potrawy bardziej pikantne, możesz dodać do makaronu papryczkę chili.
Gotowe 🙂
moja ulubiona potrawa z szynką to kanapka
Świąteczna sałatka warstwowa z selera, kukurydzy, groszku, szynki i pora, które dodatkowo można udekorować żółtym serem i pietruszką. Całość oczywiście połączona za pomocą majonezu, soli i pieprzu. Pycha!!!
Wow no świetnie a domowa szyneczka na święta to juz prawdziwy rarytas 🙂 a do czego ja nabardziej lubię dodawać szynkę? stawiam na klasyke czyli jajecznica na masełku cebulce i szynce ideał! 🙂
Razem z mamą robię na Święta ulubione danie z szynką czyli roladki z domowej szynki drobiowej z nadzieniem chrzanowym w galaretce z warzywami.
Moja ulubiona potrawa z szynką to potrawa którą pierwszą potrafiłam przygotować kiedy zapraszałam rodziców do „domowej restauracji” hah Taki smak dzieciństwa i wygłupów kiedy problem było to jak oszukać rodziców i nie kłaść się spać o 22 … Mowa o roladkach z szynką, serem i pieczarkami. Niby proste ale jak na tamte czasy bardzo wyszukane … nadal uwielbiam i z sentymentem wspominam …
Roladki z ciasta francuskiego zapiekane ze szpinakiem i szynka. Do tego podaje sos czosnkowy domowej roboty pycha!!!!
Ulubione danie z szynką hmm będzie ciężko bardzo lubię dobrą szynkę i najczęściej bez dodatków podjadam, ale moim ulubionym połączeniem jest szynka + ananas. Także zaproponuję nudle z szynką i ananasem. Jak zrobić:
Pomidor pokrój w kostkę, makaron ugotuj. Na oleju lub masełku podsmaż cebulę, pokrojonego pomidora, ananasa z puszki w kostce i szynkę w kostce.Zalej sosem sojowym dodaj szczypiorek i kolendre od razu podawaj jak makaron złapie sos.
Makaron z serem szynką warzywami w białym śmietanowym sosie. Niebo w gębie. Pozdrawiam.
A ja tak może trochę w klimacie świątecznym jeszcze i sobie pomyślałam że najbardziej to lubię sałatkę warzywną ale z dodatkiem szynki właśnie, dobrze kontrastuje więc przyciąga wzrok a do tego dodaje smaku oczywiście to dopiero w boże narodzenie lub sylwester bo Wigila jest postna.
Mniam! też mam szynkowar ale drobiowej nie robiłam 🙂 tylko mam zawsze problem bo nie mam termometru i ciężko mi temp. dobrać 🙁
Autor
Bez termometru musi ciężko, ale mam nadzieję, że trening czyni mistrza 🙂
Moja ulubiona potrawa z szynką to zapiekanka kresowa. Ugotowane ziemniaki + cebula + szynka + kapusta kiszona. Zalać masą jajeczną (jajo+śmietanka+sól+pieprz) posypać żółtym serem i piec w piekarniku ok. 30 minut.
Pizza pizza i jeszcze raz pizza 🙂
Ha! To ja może trochę na opak ale jak czytam ulubiona potrawa z szynka to przychodzi mi na myśl gulasz z plackami tak tak mam na myśli mięso z szynki, ale taki kawałek zacny to i nawet bym mogła w szynkowarze przerobić na domową wędlinkę. Tych ze sklepu od lat nie jadam nawet bez oceniania w kwesti zdrowotnych bo po prostu mi nie smakują. Nawet nie czuć tam prawdziwego smaku a te plasterki co w paczce to często prawie przezroczyste. Także sama wędze a oszukańcom mówie nie.
Pamietam czasy kiedy w domu niestety się nie przelewalo ale rodzicie zawsze dbali zebysmy tego nie odczuly z siostrami i wymyślali co raz to nowsze sposoby zebysmy nie zaprzataly sobie tym głowy. I tak oto powstało ulubione danie naszej rodziny czyli ziemniaczki z szynka. Ziemniaki ugotuj w mundurkach a później pokrój w plastry. Posiekaj cebulę i szyneczkę, podsmaż na tłuszczu, dodaj ziemniaki i pociętego w słupki kisoznego ogórka.Smaż chwile razem, dodaj przypraw.
Jaja wymieszaj z mlekiem i przyprawami, zalej składniki na patelni i smaż do momentu gdy jajka się zetną. Smacznego!
Sałatka hawajska:
pierś z kurczaka
plus przyprawa do kurczaka
szynka konserwowa
makaron swiderki
1 puszka ananasa w zalewie (odsączonego)
majonez, sól, pieprz
Pierś obtaczam w przyprawie i smaże, makaron gotuje według instrukcji z opakowania. Szynkę, ananasa kroję w kostkę, dodaję majonez i wszystko mieszam. Doprawiam solą i pieprzem. Smacznego.
Nie jem chleba wcale wiec na śniadanie królują u mnie omlety 🙂 a jak omlet to i szynka być musi a do tego pieczarki, cebulka a w wersji de lux to i ser żółty się znajdzie.
Najbardziej lubię szynkę na pizzy obowiązkowo dużo sera i szynka o fajnym smaku taka domowej jakości nada się idealnie 🙂
Oczywiście sałatka. Piszę oczywiście bo znajomi nazywają mnie królową sałatek 🙂 ciekawe co by powiedzieli jakbym im zaserwowała sałatkę z prawdziwą szynką 🙂
Składniki:
Sałata lodowa
Majonez + Ketchup
Szynka drobiowa
100 g żółtego sera
3 Pomidory
ogórek zielony
1 żółta papryka
Wszystkie składniki pokroić w kostkę polac sosem majonezowo-ketchupowym.
Ulubione danie z szynką… bardzo trudny wybór gdyż jadam ją na co dzień , na wiele sposobów.
Szynkę bardzo często piekę lub gotuję z przeróżnymi dodatkami marynując w tym co akurat wpadnie mi do głowy , domowa wędlina jest nie zastąpiona i wiem co jem oraz czym karmię swoje dzieci.
Jednak pisząc ten komentarz przypomniał mi się smak bitek z szynki mojej babci , tak to one będą grały tu główną rolę.
Chociaż ja także przygotowuję pyszne to babcinym nie dorówna żaden przepis.
Do tej pory nie wiem jak ona to robiła że zawsze były tak pyszne , znikały wszystkie nawet na zimno , prosto z lodówki , chwytane w rękę , jedzone na kromce chleba. Smak dzieciństwa jest wspaniałym wspomnieniem…
Moje ulubione danie z szynką to sałatka z makaronem szynką, ananasem i kukurydzą 🙂
Mam komfort dostępu kilka razy w roku do „prawdziwej” szynki, od prawdziwego wiejskiego prosiaczka. Takiego, który jadł ziemniaki usiekane z sieczką, śrutę z najlepszych zbóż skoszonych przez Tatę, a latem dostawał nawet świeżą pokrzywę zerwaną przez Babcię. Szynka smakuje najlepiej w najprostszej postaci – natarta solą, rozmarynem i drobno posiekanym czosnkiem, a po leżakowaniu w takim kocyku – umyta i upieczona. Nawet smalec, którym jest ona obłożona podczas pieczenia smakuje wybornie i zajadam się nim z grubą pajdą chleba i ogórkiem kiszonym. No i szynka musi mieć obowiązkowo warstwę tłuszczyku. Aż ślinka zaczęła mi lecieć 😉
Risotto z warzywami i szynką mojej Mamusi palce lizać 😀
Szyneczka pierwsza klasa. Zgłaszam tez do konkursu: Tagliatelle z szynką i pieczarkami w sosie śmietanowym.
moje ulubione potrawy z szynką to wszelkiego rodzaju sałatki, ale najukochańszą jest potrawa zwana łazankami 🙂 połączenie makaronu, ze szynką, cebulką, kapustą i przyrumienionym boczkiem dają coś niesamowitego, smaczny i szybki obiad, lubiany przez wszystkich łasuchów dań z makaronem.
A oto mój niezawodny przepis na nie:
150g makaronu łazanki
15 dag szynki gotowanej
10-15 dag boczku parzonego
3 cebule
200-300g kapusty pekińskiej
tłuszcz do smażenia
sól, pieprz, ostra papryka do smaku
Cebulę, boczek i szynkę pokroić w drobną kostkę, przyrumienić na tłuszczu. Dodać poszatkowaną drobno kapustę, smażyć ok 10min. Na koniec dodać ugotowany makaron, wszystko razem wymieszać i doprawić do smaku.
Jak z szynką to tylko Cordon Blue zwłaszcza usmażony przez najukochańszą Babcię 🙂 ja choćbym nie wiem co robiła zawsze mi się wszystko rozejdzie nadzienie wypływa… nie wiem nie wiem a obserwuję przeciez Babcie od lat niby przepis ten sam itd a jednak może nie mam takiego serca do gotowania jak ONA 🙂
Wygląda bardzo apetycznie 🙂
Autor
Bardzo dziękuję i polecam wypróbować 🙂
Twoja super wygląda 🙂 Moja ulubiona potrawa z szynką jest bardzo prosta , zajadamy się nią z córką zwłaszcza w te Święta : szynka z mandarynką 🙂 zawijamy kawałek mandarynki w plasterek szynki i zajadamy 🙂 delikatna drobiowa jest do tego najlepsza, ale każda pasuje i smakuje zaskakująco smacznie 🙂
Moja ulubioną potrawą z dodatkiem szynki są przede wszystkim sałatki – niezawodne, szybkie i pyszne. Szynka z szynkowaru byłaby perfekcyjna. Mając W domu 2 maluchów zapewniłaby spokój ducha jakości dostarczanej im wędliny.
Jeśli mam dobrą szynkę robię z niej coś co każdy w mojej rodzinie wprost uwielbia:) Biorę kilka plasterków szynki, słupki czerwonej papryki konserwowej, słupki ogórka kiszonego, i słupki sera żółtego plus po ok 1/2 łyżeczki porządnego chrzanu. Na każdym plasterku rozkładam słupki i wzdłuż układam chrzan, zwijam w ruloniki, dekoruję wedle uznania i fantazji z danego dnia, kwiatkami z gotowanej marchewki, marynowanymi borowikami, listkami pietruszki a wszystko to zalewam galaretą. Gdy zastygnie powstaje szynka z chrzanem z małym pysznym dodatkiem w obłędnej galarecie. Zajadamy się z największą przyjemnością, to punkt obowiązkowy każdego święta a i nie raz domownicy proszą o zrobienie jej ot tak, by nacieszyć się tym smakiem;)
Lubię szynkę gotowaną
i z różnymi dodatkami podawaną
Może ona być w sałatce
Może też być na kanapce
Może z sosem być podana
z ziemniakami zajadana
Tylko musi być gotowana
Czy na parze czy na wodzie
Byleby nie chodzić na głodzie.
Na Twoją szyneczkę, aż ślinka cieknie 🙂
Moja rodzinka uwielbia szynkę, robię dla nas pyszną sałatkę z selera konserwowego, dużej ilości dobrej szyneczki, żółtego sera i kukurydzy, do tego sól, pieprz i majonez 😉 Jest to taka sałatka ekspresowa, która smakuje każdemu i szybko znika z talerza 😉 Zawsze marzyłam o takim szynkowarze, ale z racji tego, że cały czas się urządzamy w swoim nowym mieszkanku, to wydatków jest ogrom, niestety zawsze znajdzie się jakiś potrzebniejszy zakup.
Pozdrawiam 🙂
Tarta z szynką, kukurydzą i ananasem 🙂 Taki zamiennik pizzy bo nie przepadam a za to kocham kruche ciasto w wytrawnej wersji 🙂 Wesołych Świąt Marta!
Mój ukochany własnymi wyrobami się trudzi.
Mimo, że rąk przy tym zbytnio nie brudzi.
„Coś” zawsze jego zapał w przygotowaniach studzi…
Ulubioną szyneczkę od razu do buzi wkładamy.
I zawsze z apetytem się nią zajadamy.
Lecz sprawdzony przepis na jej podanie mamy.
Więc patent na smak, oryginalność i sukces Wam podamy.
Że się zakochacie i trik powtórzycie zakładamy!
Bo my sami w zachwyt nad nim wpadamy…
Należy szynkę cieniutko pokroić i w marynatę do lodówki na godzinę włożyć.
Sięgamy po suszone śliwki, rozmaryn i oliwę – ich aromat przywołuje emocje miłe.
Z chleba żytniego równie cienko skrojonego – wykrajamy okręg na kęsa małego.
Później „kółeczka” cienko kremową pastą bazyliową smaruję – i szyneczką je dekoruję.
Na koniec siekanymi orzechami włoskimi „kęsy” posypujemy – i od razu ich smakujemy!
To cudowna jest przystawka! Dla wielbicieli szynki – wyjątkowa gratka!
Na moim stole zawsze „mały kęs” króluje – gdyż każdemu ten przepis smakuje….
Moja ulubioną potrawą z szynką jest quiche ze szpinakiem i szynką. Quiche ma różne oblicza, ale zawsze wspaniale smakuje! Potrawa ta wywodzi się z XVI wieku. Było to ulubione danie księcia Lotaryngii Karola III. W pierwotnej wersji nadzienie zapiekanki zawierało wędzony boczek. Ja zastępuję boczek szynką i suszonymi pomidorami. W zestawieniu ze szpinakiem cudownie smakują. Do tego gotowane warzywa i gotowe….Smacznego
Uwielbiam sałatkę z tortellini 🙂 Jest banalnie prosta, ale przepyszna. Ugotowane tortellini łączymy z (pokrojonymi w kostkę) szynką, pomidorem, szczypiorkiem i majonezem. Doprawiamy wedle uznania (u mnie czasem gotowa przyprawa do sałatek). Schodzi pierwsza na imprezach <3
Pięknie u Ciebie 🙂 domową szynkę bardzo lubię ale pieczoną bo nie mam szynkowara to nie wiem jak ona może smakować 🙂 Moje ulubione danie z szynką to naleśnikowy tort z szynką i serem. Pieczemy naleśniki, układamy warstwami naleśnik, szynka ser i zioła prowansalskie znów nalesnik i tak w kółko. Na ostatni naleśnik daje sam ser chowam do piekarnika i zapiekam. Jak ser się rozpuści to wszystko ładnie przylega i wygląda jak tort a smakuje jeszcze lepiej 🙂 Podaję z ketchupem 🙂
Rodzina na wsi, od zawsze robiła własne szynki, wędliny, kiełbasy i różne wędzone rzeczy. Jako, że mają dużo miejsca to i wędzarnie mają z prawdziwego zdarzenia :). Jednakże, z szynkowarem pierwszy raz miałem styczność, podczas praktyk. W jednym z sieci pięciogwiazdkowych hotelu. Szynka została zrobiona z jagnięciny. Następnie pokrojona w plastry i krótko wędzona. Po czym zamknięto próżniowo z różnymi przyprawami (niestety nie pamiętam jakimi) i zostawiona na parędziesiąt godzin w chłodni. Efekt finalny został dodawany do bulionu wołowego i galaretka cytrynową na agarze.
Połączenie szynki i kruchego ciasta, czyli tarta na słono 🙂 jak się cieszę, że odkryłam to połącznie i teraz już nie wracam do słodkich tart wypróbuj 🙂
Ulubiona- szynka z ananasem zapiekana w cieście francuskim 🙂
Moje najbliższe stadko to cztery kochane osobniki a że w tym dwoje maluchów to czasu mamy wiecznie mało a obowiązków zawsze dużo. W takiej rodzinie jak nasza kanapki to mile widziana potrawa ze względu na prostotę wykonania a zarazem różnorodność możliwości ich wykonania.
Jedna z ulubionych wersji to kanapka na ciepło, oto przepis:
– chleb, najlepiej wieloziarnisty
– masło, najlepiej czosnkowe
– szynka
– ser
– cebula
– pomidor
– sałata do dekoracji
– sól i pieprz do smaku, ewentualnie majonez
Smarujemy chlebek masłem. Kładziemy na niego dodatki. Zapiekamy w piekarniku, można na koniec włączyć funkcję grill lub termoobieg. Na już gotowe kanapki kładziemy sałatę i doprawiamy do smaku.
Takie kanapki chętnie zjedzą wszyscy. Będą pasować i na śniadanie, i na kolację, Nawet na obiad jak mamy bardzo maaało czasu – w tej opcji jako domowy „fast food”, tyle że zdrowszy od tego jedzonego na mieście.
Bardzo lubię dania jednogarnkowe z szynką. Tego typu potrawy są wbrew pozorom dość szybkie w przygotowaniu i bardzo łatwe. Jeśli o mnie chodzi, to zawsze jest to trochę inna wersja, bo nigdy nie korzystam z gotowych przepisów i przygotowuję z tego co akurat mam pod ręką czyli jest to takie danie „na winie” ( co się akurat nawinie 😛 )
W ostatnim czasie rozsmakowałam się w serniku wytrawnym, którego kluczowym składnikiem jest właśnie szynka. To mój autorki przepis, z którego jestem bardzo dumna. Najbardziej posmakowała mi wersja z gruszką, serem z niebieską pleśnią, orzechami włoskimi oraz szpinakiem. Niemniej jednak w serniku mogą się znaleźć inne, ulubione warzywa/owoce/sery, które znajdziemy w lodówce. Po upieczeniu sernik pięknie się prezentuje, więc może być doskonałym przykładem eleganckiego dania z recyklingu:) Co więcej zaskakuje on swoim fenomenalnym smakiem zarówno na ciepło, jak i na zimno. Poniżej przedstawiam przepis na moją ulubioną wersję.
SKŁADNIKI:
150 g słonych krakersów
40 g roztopionego masła
300 g szynki (najlepiej własnego wyrobu:))
1 szklanka orzechów włoskich
2 gruszki
150 g sera z niebieską pleśnią
3 garści liści szpinaku
350 g twarogu półtłustego (wiaderko)
250 g sera mascarpone
4 łyżki mąki ziemniaczanej
4 jajka
sól himalajska
świeżo mielony pieprz
4 łyżki płatków migdałowych
PRZYGOTOWANIE:
Krakersy wraz z masłem wrzucamy do malaksera i miksujemy do otrzymania masy o konsystencji mokrego piasku. Tortownicę o średnicy 23 cm smarujemy masłem, a następnie wysypujemy masę krakersową i wklepujemy ją w dno formy. Wkładamy do zamrażalnika na około 15 minut.
Szynkę kroimy w paseczki, gruszkę i ser z niebieską pleśnią w słupki, a szpinak rwiemy na mniejsze kawałki.
Twaróg i mascarpone wrzucamy do szerokiej miski i przy pomocy miksera mieszamy dokładnie z jajkami i mąką ziemniaczaną. Kiedy masa będzie już jednolita dodajemy pieprz, sól, a następnie wrzucamy szpinak, gruszki, szynkę, ser z niebieską pleśnią oraz orzechy włoskie. Całość wylewamy do tortownicy, a następnie posypujemy płatkami migdałowymi.
Pieczemy około 80-90 minut w temperaturze 170 stopni (grzanie góra-dół). W połowie pieczenia posypujemy sernik płatkami migdałowymi. Jeśli chcemy spróbować sernik na ciepło to przed pokrojeniem musimy odczekać co najmniej 15 minut, gdyż sernik będzie się rozpadał. Jeśli serwujemy go na zimno, to wyjmujemy go z lodówki na około 20 minut przed podaniem.
Moja ulubiona potrawa z szybką o szparagi w szynce parmeńskiej z jajkiem sadzonym. Palce lizać