Przepyszne babeczki marchewkowe z dodatkiem kokosa i marmolady, ozdobione twarogowym lukrem i marcepanowymi marchewkami skradną serca nie tylko najmłodszych. Przepis pochodzi z najnowszej książki „Dekorowanie ciast, ciasteczek i tortów” Annie Rigg, którą miałam przyjemność objąć medialnym patronatem : ) Jak wiecie pomimo, że kocham piec, dekorowanie nie należy do moich ulubionych, ale trening czyni mistrza. Jeśli również mielibyście ochotę zapoznać się z tą pełną inspiracji pozycją zapraszam Was na KONKURS. Aby wziąć udział wystarczy w komentarzu napisać:
Jaki jest Wasz ulubiony dekoracyjny patent, krem, czy ozdoba?
Do wygrania są 4 egzemplarze książki, pełnej inspiracji na ciasta, ciasteczka, babeczki i torty wraz z opisami dekoracji krok po kroku i podstawowymi przepisami. Konkurs trwa do 26.03.21r. Wysyłka nagród możliwa jest na terenie Polski. Powodzenia!
Składniki na babeczki:
- 175 g mąki pszennej
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia
- 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1/2 łyżeczki cynamonu
- 2 jajka (wielkość L)
- 200 g brązowego cukru
- 175 g oleju (w oryginale z orzeszków ziemnych, u mnie rzepakowy)
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- 2 łyżki cienko pokrojonej marmolady
- 50 g uprażonych orzechów włoskich lub pekan
- 175 g startej marchewki
- 50 g wiórków kokosowych
- 1 białko
Mąkę przesiać do miski wraz z proszkiem do pieczenia, sodą i cynamonem. W drugiej misce ubić całe jajka, cukier, olej, wanilię i marmoladę. Dodać posiekane orzechy, startą marchew i wiórki kokosowe. Ponownie wymieszać. Do masy jajecznej dodać suche składniki, delikatnie zamieszać. Białko ubić na sztywną pianę, a następnie delikatnie wmieszać do masy. Przełożyć do papierowych foremek lub blachy na muffiny wypełnionej papilotkami, napełniając je do 2/3 wysokości. Piec w piekarniku rozgrzanym do 180 C przez ok. 25 minut, aż drewniany patyczek po wyjęciu z ciasta będzie suchy. Odstawić na 5 minut do przestudzenia, po czym wyjąć z formy na muffiny i przełożyć na drucianą kratkę do całkowitego wystudzenia. Zimne udekorować lukrem i marcepanowymi marchewkami.
Składniki na twarogowy lukier:
- 450 g twarogu
- 2-3 czubate łyżki miodu (w zależności od słoności twarogu)
Składniki ubijać do czasu aż powstanie gładka masa.
Smacznego!
Serdecznie dziękuję za Wasz liczny udział w konkursie, książki wygrywają: Aleksandra, Majka, Magdalena i Kasia. Gratulujemy!