W ostatnią sobotę miałam okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych z marką Galeo organizowanych w Cook Up studio w Warszawie. Tematem przewodnim były nadchodzące Święta i hasło „Garść tradycji + szczypta nowoczesności = przepis na udaną Wigilię”. Wszystkie kulinarne sekrety przybliżał nam Maciej Wawryniuk, doradca kulinarny marki Galeo.
Warsztaty rozpoczęła krótka prezentacja dotycząca produktów marki Galeo, która nastawiona jest na wysoką jakość składników oraz brak dodatku glutaminianu sodu. Warto podkreślić świetną relację ceny do jakości. Wszystkie zioła, przyprawy i mieszanki przypraw są dostępne na miarę budżetu statystycznej rodziny.
Po wprowadzeniu mieliśmy okazję uczestniczyć w artystycznych warsztatach prowadzonych przez Galitsyna Art Group, która wspierała nas w przygotowaniu aromatycznych świątecznych bombek z udziałem przypraw Galeo oraz malowaniu pachnących zimowych pejzaży. Moje zdolności manualne pozostawiają sporo do życzenia, ale zdecydowanie była to fajna przygoda.
Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego gotowania. Nasza warsztatowa Wigilia tradycyjnie składała się z 12 pysznych dań, więc jak się domyślacie wszyscy wyszliśmy przejedzeni ; ) Menu zawierało m.in.: rybny suflet, tatar z łososia i mango, pieczony dorsz na imbirowym mango, gruszka nadziewana orzechami, karp w szarym sosie, łosoś w grzybowym ragout.
Lepienie pierogów działa na mnie odprężająco, więc bardzo się ucieszyłam, że wraz z koleżanką Anią miałyśmy za zadanie przygotować pierogi z białą kapustą, grzybami i łososiem. Połączenie to wydawało mi się bardzo zaskakujące, ale jak się okazało całkiem niepotrzebnie : )
Pierogi wyszły pyszne, więc chętnie podzielę się z Wami przepisem : )
Chrupiące pierożki z łososiem
Składniki (dla 4-6 osób):
- 700 g mąki pszennej
- ok. 1 i 1/3 szklanki ciepłej wody
- 70 g masła
- 50 g suszonych borowików
- 200 g białej kapusty
- 1 cebula
- 400 g filetów z łososia
- 2-3 łyżki oleju
- 70 g orzechów włoskich
- przyprawy Galeo: majeranek, pieprz ziołowy, sól
Z mąki, ciepłej wody i roztopionego masła przygotować ciasto. Po wyrobieniu odstawić je na 20 minut. Namoczone i ugotowane grzyby pokroić w drobną kostkę. Kapustę pokroić w kostkę (o grubości ok. 1 cm), gotować przez kilka minut i odcedzić. Do kapusty dodać grzyby, pokrojoną i podsmażoną na złoty kolor cebulę oraz małe kawałki łososia. Farsz doprawić majerankiem, pieprzem ziołowym i solą, delikatnie wymieszać. Ciasto cienko rozwałkować, wyciąć krążki, ułożyć na nich farsz i zlepić pierogi. Pierożki ugotować w osolonej wodzie. Przed podaniem podsmażyć i oprószyć drobno posiekanymi orzechami.
Smacznego ; )
Możecie również podejrzeć jak prezentowały się nasze pozostałe przysmaki.
Warsztaty odbywały się w bardzo przyjemnej atmosferze, czas upłynął nam błyskawicznie, jedzenie było pyszne i jak zawsze wróciłam z nową dawką inspiracji. Najbliższa Wigilia na pewno będzie okraszoną zaskakującą dozą nowoczesności. Ogromnie się cieszę, że miałam okazję brać udział w tym spotkaniu, poznać ciekawe osoby i zdobyć cenne doświadczenia. Bardzo dziękuję pani Karolinie z JBcomm za zaproszenie oraz udostępnienie zdjęć i mam nadzieję do zobaczenia na kolejnych spotkaniach ; )
Ale pyszności i mała wytwórnia pierogów u Ciebie 🙂
Autor
Dziękuję 🙂
Mhmmm…co za smakołyki 🙂 Z chęcią skuszę się na pierogi, zresztą cała reszta brzmi pysznie. Ostatnie menu z podobnych Twoich warsztatów było równie wspaniałe 😉 Wracam do tych przepisów 😉
Autor
Super, że się przydają! warsztaty to zawsze dobra inspiracja i świeże spojrzenie na znane potrawy 🙂 Daj znać gdybyś potrzebowała reszty przepisów 🙂
😉 Uśmiecham się po przepisy 😉 Dziękuję 💟
Autor
Nie ma sprawy 🙂
Ależ Ci zazdroszczę takich warsztatów!
Autor
Bardzo dziękuję, było super 🙂
Ekstra! same cuda 🙂
Autor
🙂 🙂 🙂
Te pierogi brzmią nieziemsko <3
Autor
Polecam wypróbować 😀
Wszystko wygląda meeeeega pysznie 🙂
Autor
Tak właśnie smakowało 🙂
super warsztaty 🙂 pyszności gotowaliście 🙂
Autor
Było świetnie 🙂
Zrobiłam te pierogi na święta 🙂 Wyszły wyborne 😋 Bardzo przypadły nam do gustu!
Autor
Bardzo się cieszę 🙂 odrobina nowoczesności świetnie się sprawdza w klasycznych przepisach 🙂